top of page

zespoły muzyczne

Blue Express

Zespół powstał w  1982 z inicjatywy Zymka Szulca. Istniał jako formacja bluesowa   do 1984. Młodzi adepci sztuki bluesowej  działali i tworzyli  ówczesnym MDK.  Największym osiągnięciem  grupy był udział z giżyckiej Musicoramie‘ 83. Blue Express tworzyli:

  • Tomasz Kierejsza – gitara;

  • Mariusz Przemielewski – gitara;

  • Szymon Balczeniuk – harmonijka ustna;

  • Andrzej Jasiński – bas;

  • Zygmunt „Zymek” Szulc – perkusja.

Bez cukru

Tech Lead

Write a bio for each team member. Make it short and informative to keep your visitors engaged.

123-456-7890

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Bez cukru

Bluesowa grupa muzyczna powstała w Warszawie w połowie lat 90-tych.

Skład zespołu:

gitara Tomasz Kierejsza,

wokal Daniel Sienkiewicz w początkowym składzie a póżniej z zespołem współpracuje nowy wokalista pod pseudonimem Niedźwiedź - niestety nie możemy sobie przypomnieć danych.

gitara basowa Marcin Tracz - najpierw uczestnik mojej muzycznej grupy później już członek grupy.  

instrumenty klawiszowe - Kaziu Radkowski, wspaniały instruktor muzyki z którym razem pracowaliśmy w Pałacu Młodzieży.

perkusja - Zamek Zygmunt Szulc 

Próby odbywały się w sali muzycznej gdzie pracowałem jako instruktor muzyki w Pałacu Młodzieży mieszczącego się w Pałacu Kultury i nauki w Warszawie.  

Zespół miał na swoim koncie kilka koncertów w stolicy na bulwarach przy Wiśle i w lokalnych pubach.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Free Blues Band

Free Blues Band – polska grupa muzyczna wykonująca blues z elementami rhythm and blues’a, soul, funky i jazzu. Grupa powstała w 1979 roku z inicjatywy braci Andrzeja i Mariana Malcherków.

Grupa występowała m.in. na Złota dziesiątka – Jarocin i OMPPRawa Blues (w latach 198519861989199119972004), Blues Top 85, Olsztyńskie Noce Bluesowe (podczas I (1984) i XIII edycji w 2004 roku), Jesień z Bluesem – BiałystokBaltic BluesMuzyczny Camping w BrodnicyBlues nad Piławą, Żmigród, Blues nad BobremFAMABluesadaHarmonica Bridge.

Grali przed Deep Purple (support w 2004 Johnem ScofieldemAnimalsami, grali z gitarzystą Steve'em Morse'em oraz perkusistą Ianem Paice'em), Chrisem Farlowe'emJanem "Izbą" Izbińskim.  Rok 1995 przyniósł  zmianę gitarzysty basowego i zespół  występował z nowym basistą Tomaszem „Długim” Kierejsza. W tym też  roku na Folk&Blues Fair 95’ Free Blues Band zagrał z Taj Mahalem. W Szczecinie, w maju 1995 na trwającym 7,5 godziny koncercie „Free Blues Band i jego goście” muzykowali po raz pierwszy z Tadeuszem Nalepą. Tadeusz Nalepa ostatnie trzy lata swojego życia grał tylko z FBB, w tym ostatni koncert w życiu artysty: 12 sierpnia 2006 w Trzyńcu w Czechach. Formacja bluesowa dwukrotnie też gościła na największym w Polsce plenerowym festiwalu Suwałki Blues Festiwal.

2003 roku zespół został sklasyfikowany na 8. miejscu plebiscytu pisma Twój Blues w kategorii Zespół Roku Polska.

Od 1992 roku lider grupy Andrzej Malcherek prowadzi Free Blues Club w Szczecinie.

  • Facebook
  • Twitter
  • youtube

Free acustic band

Product Manager

Write a bio for each team member. Make it short and informative to keep your visitors engaged.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Age

Product Manager

Write a bio for each team member. Make it short and informative to keep your visitors engaged.

123-456-7890

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Fret Blues Band

Product Manager

Fret Blues Band powstał w 2008 r. Działał do 2018 r.  Wcześniejszy skład zespołu to:

  • Andrzej Łanczkowski – gitara;

  • Romuald Bednar – wokal i instrumenty klawiszowe;

  • Piotr Jemielita – gitara basowa zastapił Bartka Hołownię

  • Tomasz Kierejsza – wokal i gitara;

  • Mirosław Korycki – perkusja.

FBB wykonywał dość obszerny materiał zespołu Dżem grając ich największe i najbardziej popularne utwory jako Project Dżem. Graja także znane utwory Tadeusza Nalepy. Oprócz tego w repertuarze znajdują się znane i lubiane kompozycje takich wykonawców jak: BB King,Eric Clapton, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Allman Brothers Band, Gary Moora, Otisa Rusha. Największe problemy zespół miał ze zmieniającymi się basistami ( było już trzech ) natomiast  Szymon Balczeniuk, grający na harmonijce,  opuścił skład zimą 2009 r. W 2010 roku  zespół opuszcza gitarzysta a na perkusji współpracuje Krzysztof Anuszkiewicz. W tym też czasie zspół przeżywa aż dwukrotną zmianę  basisty i do zespołu dochodzi Mariusz Panasiewicz. Jako kwartet działają aż do 2018 roku. 

Zespół najczęściej koncertuje w swojej miejscowości – Suwałkach oraz w najbliższym regionie: Augustów, Ełk, Olecko, Gołdap, Kowale Oleckie. Fret Blues Band był gościem Suwałki Blues Festiwal oraz kilku waznych uroczystości w naszym regionie: Dni Miasta Suwałk , Olecka, Pożegnanie Lata, Zaduszek Bluesowych, koncertu Pamięci Tadeusza Nalepy itp.

  • Facebook
  • Twitter
  • youtube

Shamrock
 

Product Manager

Zespól powstał w 1995 roku po wyprawie do Irlandii, w trakcie, której późniejsi założyciele zespołu urzeczeni otaczającym ich pięknem zielonej wyspy postanowili jej cząstkę zabrać ze sobą. Ponieważ najlepszym nośnikiem emocji jest muzyka, powołali do życia Shamrock - folk music group. Jako gitarzysta dostałem propozycje współpracy w czasie kiedy  zespół kilkakrotnie prezentował się w telewizji, będąc gościem muzycznym programów TVP 1, TVP 2, POLONIA: Kawa czy Herbata, Pytanie na śniadanie. Wczesniej w Teleekspressie zaprezentował swoje teledyski do utworów zespołu. Był gościem wielu audycji programów Polskiego Radia. Jednak największym wydarzeniem w historii zespołu była nominacja w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii ALBUM ROKU Etno/Folk za płytę Celtic, W związku z nominacją do nagrody członkowie grupy zostali członkami Akademii Fonograficznej ZPAV, która to pełni rolę jury przy wyborze laureatów tej nagrody.        

Nominacja była wydarzeniem, które przyniosło zespołowi nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk - Włócznia Jaćwinga w kategorii wydarzenie kulturalne roku 2003. 

Zespół zagrał na wielu scenach Niektóre z nich to m.in.: Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w Warszawie, Folk Fest - Krotoszyn, Festiwal Kultury Celtyckiej - Dowspuda, Celt - Poznań, Euro Folk - Sanok, Ethnosfera Festiwal – Skierniewice, Euro Folk – Zamość, Shantie’s - Kraków.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Zmiana Wachty
 

Product Manager

Suwalska Formacja Szantowa ZMIANA WACHTY powstała w 2006 r. W repertuarze zespołu oprócz szeroko pojętych szant znajdują miejsce utwory flamandzkie i własne kompozycje. Muzycy koncertowali między innymi w Niemczech, na Litwie  i we Francji. Zespół jest laureatem nagród i wyróżnień na festiwalach „Kopyść, „Shanties”  zdobywając uznanie publiczności. Zespół z powodzeniem koncertuje na terenie Suwałk, Suwalszczyzny oraz w tawernach i portach żeglarskich. Na koncertach grupa wspomaga się również znanymi piosenkami żeglarskimi we własnych aranżacjach i opracowaniach. Do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć podwójną nagrodę, czyli zajęcie II miejsca oraz Nagrody Publiczności na XXIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej “KOPYŚĆ 2008” w Białymstoku oraz zdobycie I miejsca na Festiwalu “Jeziorak Szanty” w Iławie w 2009 roku oraz udział w konkursie na “Shanties 2010” w Krakowie. Zespół nagrał tez swoją autorską płytę ,, Wigierski rejs'' 

  • Facebook
  • Twitter
  • youtube

Age

Product Manager

Age zespół, który powstał w 1998 r. w Mariampolu na południu Litwy. Był aktywnym uczestnikiem wielu różnych projektów i festiwali na Litwie, w Niemczech, Norwegii, Polsce i Czechach. Formacje ta tworzyli muzycy z Mariampola i Kowna a w latach 2009 dołączył też gitarzysta z Polski: Tomasz Kierejsza, który grał do 2012 roku razem z:

Greta Usaite (wokal, instrumenty klawiszowe), 

Giedrius Katilius (wokal, instrumenty klawiszowe), 

Algis Bendaravicius (gitara basowa), 

Tomasz Kierejsza (gitara i wokal), 

Mirosław Korycki (perkusja).

Grupa Age wykonuje także popularne utwory znanych litewskich artystów, a także swoje autorskie kompozycje i przeboje polskie znanych wykonawców takich jak: Lady Punk, Dżem, Tadeusz Nalepa, Perfect, Budka Suflera i  piosenki Maryli Rodowicz. Zespół wielokrotnie występował w naszym regionie w takich miastach jak: Olecko, Gołdap, wielokrotnie w pubach i na rynku Augustowa, w Ełku, Puńsku i mniejszych miejscowościach uświetniając swoim koncertem i swoja obecnością festiwale, obchody miasta i inne okolicznościowe imprezy organizowane w naszym regionie i w naszym mieście jak: pożegnanie i przywitanie lata, Zaduszki muzyczne, Dni Suwałk, otwarcie SOK. Jako formacja BLuessesion LT/PL występował  dwukrotnie na Suwalskim Blues Festiwalu. Zespół cieszy się wielkim powodzeniem na Litwie. koncertuje w pubach i na scenach Kowna, Alytusa, Mariampola, w Kłajpedzie, w Druskiennikach.

  • Facebook
  • Twitter
  • youtube

Dreszcz Blues Band

Product Manager

Zespół: Dreszcz  ( anglojęzyczną nazwą  Shiver Blues Band)  powstał  w 2003 r.  Repertuar zespołu to kompozycje z tekstami i muzyką Tomasza Kierejszy.  Dreszcz wykonuje także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.  Oprócz tego grają… znane i lubiane couvery  takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Erica Claptona,  Rory Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary Moora, ZZ Top.

Dreszcz  jako formacja bluesowa występuje w naszej  miejscowości  na wielu imprezach związanych z bluesem np.: Bluesowe Zaduszki, dni Suwałk. Jest także zapraszany na koncerty w naszym regionie do: Augustowa, Ełku, Olecka, Gołdapi, Białegostoku a nawet ma zaproszenie do  Szczecina i Torunia. Grał także na Litwie w Mariampol, Wilnie, Kownie, Alytusie .

Zespół  gościł  trzykrotnie na Suwałki Blues Festiwalu. Ma także na swym koncie występ na największym festiwalu bluesowym na Litwie Bliuzo Naktys. Dwukrotnie też reprezentował nasze miasto a także Polskę  na festiwalu we Francji Bay Car Blues. Ostatni  skład zespołu to: Tomasz Kierejsza – gitary i wokal, Andrzej Jasiński – gitara basowa i wokal, Krzysztof Filip Filipkowski – instrumenty klawiszowe oraz Zygmunt Zymek Szulc – perkusja.

Przez 15 lat gospodarzem koncertu pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy, która mocno wpisała się w życie muzyczne Suwałk. Twórcą tego wydarzenia jest założyciel i gitarzysta zespołu Tomasz Kierejsza: muzyk, pedagog. Pamięć o Nalepie  i jego muzyce jest przypominana, a  miłośnicy bluesa i nie tylko, zawsze chętnie słuchają tych niezapomnianych utworów. Warto też przypomnieć, że  Tadeusz Nalepa w 2004 r był zaproszony na koncert do Suwałk i był wielka atrakcją I  Spotkań Bluesowych nad Czarną Hańczą.  Niewątpliwym sukcesem muzycznym zespołu był tez fakt, że na 6 edycji koncertu pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy w 2012 r. wraz z zespołem Dreszcz wystąpiła tez Suwalska Orkiestr Kameralna, czyli  świetny i niezapomniany blues Nalepy symfonicznie pierwszy raz w Polsce. Koncert ten był powtórzony w 2013 roku na V Suwałki Blues Festiwalu i w tym roku w marcu 2019 r. na 14 edycji znów ten sukces zostanie powtórzony.   Zespół zawiesił działalność po 16 latach wspólnego grania.

  • Facebook
  • Twitter
  • youtube

Goldies Oldies

Product Manager

Zespół powstał w 2017 r. W skład zespołu wchodzą  wykształceni muzycy, absolwenci szkół muzycznych oraz  nauczyciele muzyki po studiach muzycznych w szkołach muzycznych i licealnych. Repertuar zespołu to utwory reprezentujące styl:  swingowy, jazzowy i w rytmie bossa novy. Zespół wykonuje repertuar w wielu językach: po angielsku, hiszpańsku i w języku portugalskim. Obecny skład zespołu  :Beata Kierejsza – wokal i piano, Krzysztof Filipkowski – instrumenty klawiszowe, Tomasz Kierejsza – gitary, Andrzej Jasiński – gitara basowa i Zygmunt Zymek Szulc – perkusja.

Od roku 2019  zespoł Goldies Oldies współpracuje z  kubańskim trębaczem Alexisem Valles Delisle, który jest nie tylko miłośnikiem gorących rytmów bossa novy, jazzu i swingu, ale przede wszystkim wspaniale wtapia się w ten klimat jako intsrumentalista. Mimo upływu lat formacja kultywuje twórczość takich gwiazd muzyki, jak: Frank Sinatra, Astrud Gilberto, Nat King Cole, Ray Charles, Santana, Eric Clapton i Julie London a ich utwory w ciekawych aranżacjach zespołu Goldies Oldies cały czas nie tracą na popularności i królują na listach klasycznych hitów oraz parkietach. 

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

The Breakout

Product Manager

The Breakout to zespół, który kultywuje podstawę polskiego bluesa i big-bitu. Zespół ma już na swoim koncie kilka udanych koncertów miedzy innymi w Warszawie, Szczecinie, Białymstoku zagrał tez w Suwałkach na XV edycji koncertu pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy oraz był gościem  Suwałki Blues festiwalu w 2021.

Znany i wybitny basista Breakoutu, Zbyszek Wypych należący  do krajowej czołówki basowych gitarzystów bluesowych i rockowych w latach 70-tych staje się członkiem kultowej, określającej swoją stylistyką na długie lata nowy trend w naszej rodzimej muzyce rozrywkowej, blues-rock - grupy BREAKOUT. Koncerty w Polsce, wielomiesięczne trasy po ZSRR m.in. dwa tygodnie koncertów na stadionie Łuźniki w Moskwie udział w nagraniach radiowych, telewizyjnych i płytowych LP NOL i LP Żagiel Ziemi stanowią trwały akcent wiążący artystę z tym zespołem. W  roku 2018 r zakłada grupę The Breakout, która nadal gra i propaguje muzykę ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy. Zespół koncertował w Szczecinie, kilkakrotnie Warszawie, Słupsku, Białymstoku. Był gościem XIII edycji koncertu pamięci Tadeusza Nalepy w Suwałkach. 

Zespół tworzą  :

1. Zbigniew Wypych,

2. Tomasz Kierejsza

3. Darek Kamiński,

4. Krzysztof  Filipkowski

The Breakout kontynuuje dzieło Nalepy w dzisiejszych realiach, ale zespół nie ma zamiaru opierać swojej działalności jedynie na graniu starych przebojów w nowych wersjach. Muzycy mają już nagraną płytę ,, Za głosem bluesa idź ‘’ oraz nowy materiał na płytę, szukają tylko dla niej tytułu.- pierwsze podejście było "Breakout po latach"

123-456-7890

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
38.jpg

South Side Blues

Product Manager

Formacja bluesowa reaktywowana po prawie 20 latach. Wcześniej zespół powstał w Szczecinie w latach 90-tych. Na swoim koncie miał kilka występów na scenach w Polsce: Szczecin, Poznań, Toruń, Warszawa i w Niemczech. W roku 2019 zespół postanowił z powrotem wrócić do aktywności muzycznej lecz trochę w zmienionym składzie tym  razem bez drugiej gitary lecz z instrumentem  klawiszowym.

W swoim repertuarze  muzycy mają  swoje kompozycje z tekstami i muzyka Tomasza Kierejszy.  Wykonują także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej oraz zespołu Breakout. Oprócz tego grają… znane i lubiane couvery  takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Erica Claptona,  Rory Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary Moora, ZZ Top.

Zespół ma na swoim koncie już kilkanaście występów na większych i mniejszych scenach w Warszawie. Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Stargardzie. W ubiegłym roku był gościem organizowanego koncertu pamięci Tadeusza Nalepy w ogrodach klasztoru nad Wigrami i w bieżącym roku znów jest tam zaproszony. Jest zaproszony na koncert jubileuszowy Młodych Talentów w Szczecinie który miał miejsce odbyć się pierwszy raz 50 lat temu. W 2022 roku był gościem największego plenerowego festiwalu bluesowego Suwałki Blues Festiwal.

Obecny skład zespołu to:

Jacek Woda Stachurski – muzyk, wirtuoz gry na harmonijce ustnej, który przez wiele lat współpracował z zespołem Tortilla Flat z Torunia. Wielokrotnie występował z Mirą Kubasińską i zespołem After Blues ze Szczecina. Współpracował ze szczecińską grupą Free Blues Band, z którą wraz z Tadeuszem Nalepą zagrali wspólny koncert w 1995 roku.

Darek Kamiński – znany i ceniony perkusista, który grał z Tadeuszem Nalepą przez prawie 10 lat wraz z zespołem Free Blues Band. Zagrali razem m.in. ostatni koncert w życiu Nalepy, który odbył się w Tyńcu w Czechach. Darek Kamiński jest związany z takimi muzycznymi grupami jak After Blues i The Breakout. W Poznaniu w 1996 roku wystąpił wraz z gwiazdą bluesa Taj Mahalem.

Krzysztof Szmatłoch – znany basista, współpracujący przez ponad 20 lat z formacja bluesową Free Blues Band, która była gościem wielu znanych festiwali muzycznych w Polsce m.in.  w Jarocinie, Toruniu, Sopocie, oraz wielu innych festiwalach i przeglądach muzycznych.

Tomasz Kierejsza – suwalski bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy, który miał szczęście zagrać z ojem polskiego bluesa. Inicjator corocznych suwalskich koncertów upamiętniających twórczości ojca polskiego bluesa. Założyciel bluesowej formacji Dreszcz, działającej prawie 18 lat, współpracuje na co dzień również z zespołem The Breakout. Wraz z zespołem Free Blues Band Poznaniu w 1996 roku wystąpił wraz z gwiazdą bluesa Taj Mahalem. Jest organizatorem rokrocznych koncertów pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy w tym roku po raz XIV. W 2003 r. na  był organizatorem i pomysłodawcą koncertu Blues nad Czarną Hańczą  na którym gwiazdą był Tadeusz Nalepa, który zagrał po raz pierwszy w Suwałkach. Był też wielokrotnym gościem Suwaki Blues Festiwalu z grupą muzyczną Dreszcz (2014 r. i 2019 r.) a także, z duetem akustycznym Free Acoustic Band, z zespołem Piano blues Band w 2020r. oraz z zespołem The Breakout na ubiegłorocznej edycji tego festiwalu w 2021 r.

123-456-7890

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

South Side Blues

Product Manager

Write a bio for each team member. Make it short and informative to keep your visitors engaged.

123-456-7890

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
bottom of page