top of page

South Side Blues

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Formacja bluesowa reaktywowana po prawie 20 latach. Wcześniej zespół powstał w Szczecinie w latach 90-tych. Na swoim koncie miał kilka występów na scenach w Polsce: Szczecin,Poznań, Toruń, Warszawa i w Niemczech. W roku 2019 zespół postanowił z powrotem wrócić do aktywności muzycznej lecz trochę w zmienionym składzie tym tym razem bez drugiej gitary lecz z instrumentem  klawiszowym.

W swoim repertuarze  muzycy mają  swoje kompozycje z tekstami i muzyka Tomasza Kierejszy.  Wykonują także obszerny materiał ze znanymi utworami Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej oraz zespołu Breakout. Oprócz tego grają… znane i lubiane couvery  takich wykonawców jak: BB King, Stevie Ray Voughan, John Mayall, Erica Claptona,  Rory Gallaghera, Allman Brothers Band, Gary Moora, ZZ Top.

Zespół ma na swoim koncie już kilkanaście występów na większych i mniejszych scenach w Warszawie. Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Stargardzie. W ubiegłym roku był gościem organizowanego koncertu pamięci Tadeusza Nalepy w ogrodach klasztoru nad Wigrami. W miesiącu czerwcu jest zaproszony na koncert jubileuszowy Młodych Talentów w Szczecinie który miał miejsce odbyć się pierwszy raz 50 lat temu.

My Story

Tomasz Kierejsza grę na gitarze zaczął od piętnastego roku życie. W latach 1982 - 1984 działał w grupie bluesowej Blueexpress, która miała swój debiut na imprezie Muzykorama w Giżycku. Opuszcza zespół i przenosi się do Słupska na studia muzyczne. W 1984 - 1989 r uczestniczy w tworzeniu zespołu bluesowego złożonego z  muzyków ze swojego kierunku muzycznego. W roku 1989 przenosi się do Szczecina i tam szybko nawiązuje liczne kontakty ze znanymi muzykami  działającymi już zespołami After Blues i Free Blues Band i Waterstone. W latach 1990 - 1994 gra w szczecińskim zespole bluesowym wraz z członkami z w/w zespołów. . W latach 1994 – 1996 zaczyna współpracę z zespołem Free Blues band - szczecińskim zespole bluesowym. Jako gitarzysta Free Blues Band zagrał w wielu polskich klubach i na wielu festiwalach m.in.: Bluesada, Szczecin, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Noc Bluesowa w Poznaniu( koncert przed Taj Mahallem ), Toruń Blues Meetingn, Zaduszki Bluesowe 1995 i 1996; Olsztyńskie Noce Bluesowe, Harley Davidson Szczecin. W roku 1994 zespół Free Blues Band po raz pierwszy zaczyna współpracę z Tadeuszem Nalepą. . W roku 1996 wraz z rodzina przenosi się do Warszawy i tam zakłada grupe bluesową Bez cukru wraz z perkusistą, Zygmuntem Szulcem z którym grał wczesniej w zespole Blueexpress. Od 2003 mieszka w swojej rodzinnej miejscowości i tam też jest założycielem zespołu Dreszcz Blues Band. , która wystepuje także pod anglojęzyczną  nazwą Shiver Blues Band. Grupa wystapiła na największym festiwalu bluesowym na Litwie Bliuzo Naktys, oraz wielokrotnie występowała w klubach i na scenach w: Suwałkach, Augustowie, Ełku.

Była gospodarzem organizowanych rokrocznie Zaduszek bluesowych i czterech edycji koncertu pamięci Tadeusza Nalepy. Uczestniczyła też w festiwalu Suwałki blues Festiwal. Od 2007 r wspólnie ze znanym muzykiem a także wcześniej gitarzystą zespołu Dreszcz Blues Band  tworzą duet akustyczny ½ Sviver Blues band, grając folk-blues.

 Od roku 2007 udziela się w suwalskiej formacji szantowej Zmiana wachty. Zespół wywalczył na XXIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść 2008” w Białymstoku  II nagrodę ex equo, a co ważniejsze zdobył także Nagrodę Publiczności. W lipcu 2009 zespół odniósł kolejny sukces zdobywając I miejsce na konkursie podczas festiwalu „Jeziorak Szanty” w Iławie oraz uzyskał nominację do udziału w konkursie podczas największego festiwalu szantowego w Polsce „Shanties” w Krakowie. Rok 2010 przyniósł grupie bardzo miłą niespodziankę, jaką jest Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki na nagranie płyty CD z autorską muzyką żeglarską.

       Od pazdziernika 2006 r. współuczestniczy  w tworzeniu  zespolu Fret Blues Band, z którym nadal koncertuje i współpracuje. Grupa wielokrotnie występowała w klubach i na scenach w: Suwałkach, Augustowie, Ełku, Gołdapi, rokrocznie bierze udział w  Zaduszekach bluesowych i kolejnych edycjach koncertu pamięci Tadeusza Nalepy. Uczestniczyła też w festiwalu Suwałki blues Festiwal.  Na początku grudnia 2009 zaczął współpracę z zespołem folkowym Shamrock.

Zespół ma na swym koncie nagrane 3 płyty, wielokrotnie uczestniczył na antenie TVP1 i TVP oraz w biezącym roku na antenie TVN z okazji dnia Sw. Patryka. Zespół koncertuje w wielu polskich klubach, na wielu festiwalach i imprezach plenerowych.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.tomasz kierejsza.pl. Organizator wielu imprez i koncertów bluesowych w Suwałkach: w 2004 r. organizował Suwalskie Spotkanie Bluesowe nad Czarną Hańczą, której główną gwiazdą był Tadeusza Nalepa. Jest inicjatorem 4 edycji koncertu poświeconego pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy. Na co dzień muzyk – pedagog, pracujący i uczący muzyki w szkołach suwalskich oraz instruktor i  opiekun nad pracowni muzycznej  w Młodzieżowym Domu Kultury w Suwałkach.

 

 

Efekty:
Boss DD-3 Digital Delay Made in Japan
Boss CE-3 Analog Chorus Made in Japan
Boss BE-2 Flanger Made in Japan
Fulltone Drive 2 Mosfet Made in USA
Xotic RC Booster Made in USA
Fulltone Distortion – Pro Made in USA
Korg DT-10 Chromatic Tuner
Jim Dunlop CryBaby 535
Fender Big Foot
Carl martin Hot drive’n Booster MK2 Made in Island
Tube Screamer TS-808

 

Gitary:

Gibson  Standart 1992 r.

Gibson  
 

Contact

I'm always looking for new and exciting opportunities. Let's connect.

+48 882 587 243

bottom of page